Laser Vectus vs. inne lasery

Gdy podejmujemy decyzję o przeprowadzeniu depilacji laserowej wybranej partii ciała, najczęściej jednym z pierwszych pojawiających się pytań, jest to, jaki zabieg wybrać. Do dyspozycji mamy dość popularny laser Light Sheer oraz właśnie Vectus. Przez bardzo długi czas to właśnie największą popularnością cieszyła się aparatura o nazwie Light Sheer, jednak gdy na rynku pojawił się konkurent szybszy, bardziej efektywny zabieg o nazwie Vectus. Aby podjęcie decyzji było łatwiejsze, przygotowaliśmy szczegółowe porównanie tych dwóch rozwiązań. Oceniliśmy poziom ich skuteczności, komfort, szybkość, bezpieczeństwo, jaki i koszta.
Depilacja laserem - Gdynia

Poziom skuteczności

Jest to czynnik, który jest zdecydowanie najistotniejszy dla pacjentów, którzy przeznaczając pieniądze, na usuniecie owłosienia z zastosowaniem lasera, chcą być pewni osiągniętego efektu. W tej dziedzinie Vectus odnosi niekwestionowane zwycięstwo aż z kilku przyczyn. Głowica, w jaką wyposażony jest Vectus, jest większa od tej w Light Sheer, oprócz tego ma również gęściej rozmieszczone diody, które emitują światło, w konsekwencji zabieg laserem Vectus jest bardziej efektywny i dokładny i prowadzi do usunięcia większe ilości włosków.

Kolejny elementem wpływającym na przewagę lasera Vectus w kwestii skuteczności jest zastosowanie ultranowoczesnego czytnika Skintel, który dopasowuje moc promieniowania do potrzeb pacjenta, a nawet każdej partii jego skóry w czasie rzeczywisty, dzięki czemu zabieg staje się jeszcze skuteczniejszy.

To jednak nie koniec czynników decydujących o większej skuteczności lasera Vectus. Zastosowano w nim rozwiązanie Photon Recycling, które daje możliwość ponownego użycia światła już odbitego od skóry. Poprawia to poziom efektywności depilacji.

Nie możemy również zapomnieć o technologii fototermolizy selektywnej, która działa w laserze diodowym Vectus. Dzięki temu rozwiązaniu promieniowanie lasera trafia bezpośrednio w aktywną melaninę znajdującą się w mieszkach włosowych, czyli zabieg zostaje ukierunkowany precyzyjnie na źródło problemu, dzięki czemu jest jeszcze skuteczniejszy.

Szybkość zabiegu

Wielu pacjentów skoncentrowanych jest na celu, jaki mają do osiągnięcia i nie lubi spędzać zbyt wiele czasu na fotelu. W związku z tym równie istotnym czynnikiem w porównaniu zabiegów laserowych jest czas ich trwania. I w tej kategorii bezkonkurencyjny jest laser Vectus. Wizyty, na które zgłaszamy się do kliniki, trwają zdecydowanie krócej niż w przypadku Light Sheer. Głowica lasera Vectus jest większa, dzięki czemu zabieg może zostać przeprowadzony zdecydowanie szybciej.

Jeśli z kolei chodzi o ilość zabiegów, które powinny zostać przeprowadzone, to można powiedzieć, że jest ona porównywalna. Jednak zdarza się, że w przypadku lasera Vectus będzie ona nieznacznie mniejsza z uwagi na wyższy poziom efektywności i usuwanie większej ilości włosków w czasie jednego zabiegu. Nie są to jednak jakieś duże różnice, gdyż w tej kwestii największe znaczenie mają fazy wzrostu włosa.

Komfort

Z uwagi na urozmaicony poziom odporności na ból, wiele osób zwraca szczególną uwagę na fakt, czy depilacja laserowa jest bolesna. Z tego właśnie powodu kolejnym elementem porównawczym jest komfort pacjenta w czasie zabiegu. Jest to kolejna kategoria, w której znaczącą przewagę zdobywa laser Vectus. Zastosowano w nim rewolucyjną technologię Advanced Contact Cooling. Jest to innowacyjny system chłodzący w głowicy urządzenia. Pozwala to na chłodzenie skóry przez cały czas trwania zabiegu, dzięki czemu jest on doznaniem zdecydowanie bardziej przyjemnym.

Poziom bezpieczeństwa

W kategorii bezpieczeństwa kolejny raz wygrana należy do lasera Vectus. Kolejny raz należy w tej kwestii zwrócić uwagę, na wykorzystane w tej aparaturze najnowocześniejsze technologie. Mowa o fototermolizie selektywnej oraz czytniku Skintel. Fototermoliza selektywna pozwala na skuteczne usuwanie włosków przy jednoczesnej ochronie dla otaczających tkanek, które pozostają nienaruszone. Z kolei czytnik Skintel automatycznie dostosowuje moc zabiegu, co wpływa na jego skuteczność, ale również poziom bezpieczeństwa.

Koszty depilacji laserowej

Z pewnością dla wielu osób zaskoczeniem będzie, że przy tak wielu wymienionych już zaletach, już w kategorii ceny laser Vectus maluje się bardzo atrakcyjnie. Koszta związane z przeprowadzeniem pojedynczego zabiegu znajdują się na poziomie podobnym lub nawet nieznacznie niższym niż w przypadku lasera Light Sheer.

Innowacyjne technologie, które wykorzystano w laserze diodowym, Vectus sprawiły, że w porównaniu stał się on niekwestionowanym zwycięzcom. Prezentujemy poniżej taletę, która stanowi kwintesencję opisanego porównania.

Cecha porównawcza

Zwycięzca porównania

Najważniejsze zalety

Poziom skutecznościVectus
 • ma większą głowicę,
 • czytnik melaniny Skintel,
 • fototermoliza selektywna,
 • większa ilość diod,
 • Photon Recycling,
Szybkość działaniaVectus
 • ma większą głowicę,
 • wyższy poziom efektywności sprawia, że konieczna będzie mniejsza ilość wizyt,
Komfort dla pacjentaVectus
 • Advanced Contact Cooling,
Poziom bezpieczeństwaVectus
 • fototermoliza selektywna,
 • czytnik aktywnej melaniny Skintel,
KosztaVectus
 • cena pojedynczych zabiegów jest na niższym lub porównywalnym poziomie.