Obecność owłosienia można stwierdzić niemal na całym ciele również u kobiety. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, w takich partiach jak właśnie brzuch jest to zwykle delikatny meszek, który nie sprawia żadnych problemów, nie przeszkadza paniom i nie widzą one konieczności jego usuwania. Zdecydowanie większy problem pojawia się w sytuacji, gdy mamy do czynienia z mocniejszymi, ciemniejszymi i gęstszymi włoskami. Są one wówczas powodem niezadowolenia z siebie i swojego wyglądu. W takiej sytuacji dochodzi do pojawienia się konieczności ich usunięcia. Jeśli decydujemy się na golenie lub depilacje, to problem ulega pogorszeniu, gdyż odrastające włoski są ciemniejsze i grubsze, przez co są bardziej widoczne.

Dodatkowo niektóre panie skarżą się, że włoski na brzuchu rosną w bardzo szybkim tempie, co sprawia, że ich usuwanie staje się niemal konieczną codziennością. Golą się codziennie, a skóra jest podrażniona, piekąca, swędząca i bolesna. Wówczas kłopotliwe staje się również założenie ubrania, które przylega do skóry.

Jeśli nadmierne owłosienie pojawia się w lokalizacji, która nie jest typowa, niezbędne jest spotkanie z dermatologiem, który pomoże w ustaleniu przyczyny takiego stanu rzeczy i wdroży najlepsze postępowanie. Wielu lekarzy poleca w takiej sytuacji właśnie depilację laserową, która pozwala na pozbycie się przyczyny problemu, jaką są włosy.

W Clinica Cosmetologica zabiegi poprzedzane są bezpłatnymi konsultacjami przeprowadzanymi przez specjalistę w dziedzinie kosmetologii. Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości odnośnie do tego, czy zabieg powinien być przeprowadzony, pacjent kierowany jest na wizytę do dermatologa.

Depilacje laserem diodowym Vectus na brzuchu mogą wykorzystać wszystkie osoby, którym zależy na pozbyciu się zbędnego owłosienia i uzyskaniu w pełni gładkiej powierzchni skóry. Są to zabiegi bezpieczne, komfortowe, jak również efektywne. Wszystko to dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii takich jak chłodząca nakładka Advanced Contact Cooling, czytnik aktywnej melaniny Skintel, Photon Recycling czy technologia fototermolizy selektywnej.

Jakie są zalety usuwania zbędnego owłosienia na brzuchu laserem Vectus?

 

  1. Znika konieczność ciągłej depilacji lub golenia.
  1. Znika problem kompleksów, skrępowania, wstydu, czyli uczuć, jakie mogłyby być obecne, gdy posiadaliśmy owłosienie na brzuchu.
  1. Znika problem podrażnień, zaczerwienienia, pieczenia i bólu po depilacji czy goleniu.
  1. Wreszcie włożysz swoje ukochane bikini, a stroje kąpielowe zakrywające brzuch wyrzucisz do śmieci.