Z jakiego powodu warto zdecydować się na zabieg usuwania owłosienia laserem Vectus?

Depilacja Vectus stanowi obecnie najbardziej innowacyjną na świecie metodę usuwania zbędnego owłosienia z dowolnych partii ciała. Zabieg z zastosowaniem tego urządzenia, wykorzystującego technologię laserową, daje możliwość przeprowadzenie najszybszego, najskuteczniejszego, najbezpieczniejszego i zarazem najbardziej komfortowego dla pacjenta usunięcia nadmiaru owłosienia.

Jest to zabieg, który sprawdzi się u każdej osoby, która chce uniknąć regularnych depilacji czy golenia. Jednak ma on zastosowanie nie tylko estetyczne. Vectus jest metodą usuwania nadmiaru owłosienia polecaną w różnych dolegliwościach. Pomaga w tak problematycznych sytuacjach, jak wrastające włoski, zapalenie mieszków włosowych czy nadmierne owłosienie. Jeśli cierpimy na jedną z tych dolegliwości, to dermatolog może zalecić przeprowadzenie właśnie takiego zabiegu.

Jak działa laser Vectus?

Jeśli planujemy wykonanie laserowej depilacji wybranej partii ciała, to z pewnością warto zdecydować się na laser diodowy Vectus o długości fali 810 nm, ponieważ jest to aparatura, która daje obecnie najlepsze rezultaty na rynku. Tak wysoki poziom jego działania udało się osiągnąć, dzięki wytężonej, ciężkiej i wieloletniej pracy naukowców z Harvard University w USA. Sedno szybkości działania, skuteczności oraz pozostałych wymienianych zalet, znajduje się w wykorzystaniu ultranowoczesnych technologii, takich jak:

  1. Czytnik Skintel – stanowi on bardzo nowoczesne rozwiązanie, które w zdecydowany sposób podnosi poziom skuteczności zabiegu. Czytnik Skintel posiada umiejętność, inteligentnego, zawsze w czasie rzeczywistym odczytywania poziomu aktywnej melaniny w łodygach włosów. Dzięki temu nieustannie dopasowuje odpowiednią moc urządzenia, do potrzeb konkretnego pacjenta, a nawet konkretnego miejsca na skórze. Jego działanie wpływa na podniesienie zarówno poziomu skuteczności każdego zabiegu laserem, jak i jego bezpieczeństwa.
  1. technologia fototermolizy selektywnej – Jest to rozwiązanie, które umożliwia promieniowaniu laserowemu wnikanie głęboko w skórę, przy czym dociera ono jedynie do komórek barwnikowych, które znajdują się w obrębie mieszka włosowego. Oznacza to, że aparatura pracuje na poziomie aktywnej melaniny. Jest to rozwiązanie podnoszące poziom skuteczności zabiegu, ze względu na fakt, iż oddziaływanie lasera koncentruje się na problemie, który ma usunąć. Oprócz tego zaznaczyć należy, jego wysoki poziom bezpieczeństwa, gdyż nie powoduję najmniejszych uszkodzeń w obrębie otaczających tkanek. Całe światło emitowane przez laser zostaje pochłonięte przez łodygę włosa, a dokładnie rzecz ujmując właśnie przez znajdującą się w niej aktywną melaninę. Działanie takie prowadzi do całkowitego zniszczenia mieszka włosowego i nie istnieje najmniejsza szansa na jego zregenerowanie się.
  1. Advanced Contact Cooling – jest to rozwiązanie, które wdrożone zostało dla zapewnienia każdemu pacjentowi maksymalnego komfortu w czasie zabiegu. Dzięki niemu nie musimy się obawiać opowieści o bolesnych zabiegach depilacji laserowej, gdyż ta technologia sprawia, że zabieg laserem diodowym Vectus jest całkowicie bezbolesny. Jest to bardzo zaawansowany system chłodzenia. Zapobiega oparzeniom, jednak chłodzenie zwiększa równocześnie komfort każdego pacjenta.
  1. Photon Recycling – jest to rozwiązanie, które istotnie wpływa na czas trwania zabiegu oraz poziom jego skuteczności. W głowicy umieszczono specjalne lusterka, które po raz kolejny wykorzystują światło lasera, które zostanie odbite od skóry.

Laser diodowy Vectus – cena

Po więcej informacji dotyczących kosztów wykonania zabiegu i całej serii zapraszamy na stronę:

Vectus – jakie są efekty zabiegu?

Podobnie jak w innych technologiach laserowych, tak i w przypadku lasera Vectus, aby osiągnąć pełen i zadowalający efekt niezbędne jest wykonanie całej serii zabiegów zaleconej przez specjalistę. W zależności od wielu indywidualnych czynników przeprowadza się 4 lub 6 sesji. Kolejne zabiegi mają miejsce w kilkutygodniowych odstępach czasu.

Przeprowadzenie serii zabiegów pozwala na trwałe pozbycie się 95% niechcianego owłosienia. Pozostałe 5% to włoski, które mogą stać się widoczne w ciągu roku od ostatniego zabiegu. Ich wystąpienie spowodowane jest ty, że nie były wówczas w fazie wzrostu i laser nie miał możliwości ich wychwycenia i usunięcia. Dla pełnego pobycia się również tych włosków wystarczy przeprowadzenie jednego zabiegu przypominającego. Dzięki temu już zawsze będziemy cieszyć się całkowicie gładką skórą.

Z jakiego powodu warto zdecydować się na przeprowadzenie zabiegu laserem Vectus?

Przeprowadzenie depilacji laserem diodowym Vectus pozwala na dobre zapomnieć o konieczności golenia, czy depilacji. Oprócz tego, jeśli męczyły nas nieprzyjemne i uciążliwe dolegliwości, takie jak wrastające włoski, nadmierne owłosienie czy zapalenie mieszków włosowych, to możemy również o to już się nie martwić. A wszystko dlatego, że zabieg całkowicie usuwa źródło tego problemu, czyli same włoski.

Zabieg laserem Vectus oferuje nam pełen zakres tego, czego każdy z nas oczekuje od zaawansowanego zabiegu usuwania zbędnego owłosienia. Dzięki systemowi chłodzenia jest bezbolesny, a nawet komfortowy, dzięki czytnikowi Skintel całkowicie efektywny. Jednak z pewnością dla każdego pacjenta najistotniejszy będzie fakt, że metoda ta jest zdecydowanie skuteczniejsza i szybsza od innych podobnych rozwiązań dostępnych na rynku.