Pozbywanie się zbędnego owłosienia ze skóry nóg jest zdecydowanie domeną kobiet. Postępowanie takie jest bardzo powszechne, z uwagi na względy estetyczne – nie jest dobrze postrzegana obecność włosków na nogach u kobiety. Na idealnej gładkości nóg w sposób szczególny zależy nam w sezonie letnim. Bardzo powszechne pozostaje stosowanie maszynek do golenia, plastrów z woskiem do użytku domowego czy też depilatorów. Istnieje grupa kobiet, które podejmują decyzję o usuwaniu nadmiaru owłosienia z nóg w gabinecie kosmetycznym. Wszystkie te zabiegi są stosunkowo kłopotliwe, czasochłonne, uciążliwe, jak również mogą stanowić przyczynę pojawiania się podrażnień czy dolegliwości bólowych. Aby uniknąć wszystkich tych problemów, najlepiej zdecydować się na przeprowadzenie depilacji laserowej Vectus.

Zapalenie mieszków włosowych oraz wrastające włoski

Problemy w postaci wrastających włosków czy też zapalenia mieszków włosowych są częste na nogach. Przyczyną takiego stanu rzeczy są ciasne spodnie i rajstopy, które na nich nosimy, nie dają one włoskom możliwości wybicia się ponad skórę, a oprócz tego mogą powodować rozwój stanu zapalnego lub infekcji o podłożu bakteryjnym.

Wrastające włoski pojawiają się na skórze, gdy dochodzi do ich skręcania się pod skórą i tworzą się charakterystyczne czarne punkty. Po upływie pewnego czasu dochodzi do rozwoju stanu zapalnego, który eksponuje się w postaci ropnych krostek.

Mimo wszystko musimy pamiętać, że zarówno wrastające włoski, jak i zapalenie mieszków włosowych są przyczynami zarówno nieestetycznego wyglądu skóry, jak i dolegliwości bólowych i znacznego dyskomfortu. Jeśli występują u nas tego rodzaju dolegliwości, to zalecenie depilacji laserowej możemy usłyszeć nawet od lekarza dermatologa. Skorzystanie z depilacji laserowej Vectus jest szczególnie polecane w takiej sytuacji.

Jakie plusy ma wykonanie laserowej depilacji nóg laserem Vectus?

 

  1. Jeśli zdarzyło Ci się, że nie założyłaś krótkich spodenek lub spódniczki, bo nie zdążyłaś ogolić nóg, to teraz możesz już na zawsze zapomnieć o tym problemie.
  1. Problemy i dolegliwości związane z zapaleniem mieszków włosowych, jak i wrastającymi włoskami przestają dla Ciebie istnieć.
  1. Depilacja i golenie wiążą się z podrażnieniami, bólem, pieczeniem czy swędzeniem – po skorzystaniu z depilacji laserowej Vectus możesz na dobre zapomnieć o tym problemie.
  1. Wakacje bez stresu – do tej pory przed wyjazdem musiałaś pamiętać, aby zapakować cały niezbędny sprzęt do depilacji, a za każdym razem wychodząc na plażę, sprawdzałaś, czy włoski nie zaczęły już odrastać. Od momentu, gdy przeprowadzisz skuteczne usuwanie zbędnego owłosienia z laserem diodowym Vectus, możesz w pełni cieszyć się wakacjami i codziennym plażowaniem, bez zamartwiania się o włoski.
  1. Zabiegi u kosmetyczki – depilacja woskiem czy zastosowanie depilatora wiązało się ze znacznym bólem. Jeśli obawiasz się, że również w czasie zabiegu depilacji laserowej czekają Cię nieprzyjemne doznania, to właśnie dla Ciebie jest laser diodowy Vectus, w którym zastosowano innowacyjne rozwiązanie – Advanced Contact Cooling, czyli element chłodzący na głowicy urządzenia, który pozwala uczynić zabieg w pełni bezbolesnym.