Depilacja okolic bikini cieszy się u kobiet dużą popularnością. Wiele pań usuwa włoski z tej partii ciała w domu, stosując maszynki do golenia, depilatory czy np. plastry z woskiem. Inne decydują się na zabiegi w gabinetach kosmetycznych – depilacja woskiem. Jest to jednak obszar ciała, gdzie takie działania prowadzą w bardzo wielu przypadkach co najmniej do odczuwania dyskomfortu w postaci swędzenia lub pieczenia, lub nawet bólu w wyniku zapalenia mieszków włosowych, lub wrastających włosków. Aby uniknąć nieprzyjemności i cieszyć się gładką skórą na okolice bikini polecamy zabiegi laserem diodowym Vectus.

Zapalenie mieszków włosowych oraz wrastające włoski w okolicy bikini

Problemy związane z wrastającymi włoskami, jak i z zapaleniem mieszków włosowych są dość częste w przypadku okolicy bikini. Są to dolegliwości, które wzbudzają znaczący dyskomfort, są nieprzyjemne, dokuczliwe i uciążliwe. W ich przebiegu pojawia się nieestetyczny wygląd skóry, jak również uporczywe pieczenie, swędzenie czy nawet ból.

Pośród stosunkowo powszechnych przyczyn pojawiania się zapalanie mieszków włosowych, jak i wrastających włosków po depilacji lub goleniu w okolicy bikini jest stałe noszenie bielizny, która uniemożliwia włoskom przebijanie się na zewnątrz. Jednocześnie jej przyleganie do skóry może skutkować występowaniem stanów zapalnych i podrażnień. Jednocześnie łatwo tu może dojść do rozmaitych infekcji o podłożu bakteryjnym. Aby uniknąć tych wszystkich problemów i dolegliwości polecamy przeprowadzenie depilacji laserowej laserem diodowym Vectus.

Jakie plusy ma depilacja laserowa w okolicy bikini?

 

  1. Po zakończeniu serii zabiegów możesz wyjechać na wakacje bez maszynki do golenia, depilatora czy innego sprzętu do depilacji. Wreszcie możesz w pełnej krasie cieszyć się urlopem inie zastanawiać się, czy aby na plaży nie pojawią się jakieś niechciane włoski.
  1. Problem wrastających włosków oraz zapalenia mieszków włosowych znikają na dobre.
  1. Możesz na dobre zapomnieć o bólu i podrażnieniach – różne, powszechne metody depilacji, takie jak golenie czy depilacja woskiem wiążą się z możliwością wystąpienia podrażnień, wywołujących znaczący dyskomfort. Mowa tu oczywiście o uporczywym pieczeniu czy swędzeniu lub suchości skóry. Jeśli decydujemy się na depilację woskiem, musimy również przygotować się na ból w czasie zabiegu. Nieprzyjemne odczucia mają również miejsce w czasie, gdy włoski odrastają. Zdecydowanie się na laserową depilację Vectus pozwala całkowicie zapomnieć o tych problemach, gdyż jest to procedura całkowicie bezbolesna, z uwagi na wykorzystanie w głowicy aparatury specjalnego systemu Advanced Contact Cooling.
  1. Na plażę, basen lub do sauny możesz odtąd pójść w każdej chwili – wielu paniom na pewno zdarzyło się, że rezygnowały ze spontanicznego wyjścia na plażę lub basen, bo nie były przygotowane i nie miały jak pozbyć się zbędnego owłosienia. Z kolei szybka wizyta w łazience i golenie przed samym wyjściem „na sucho” może spowodować silne podrażnienie i nieestetyczny wygląd skóry. Może się również zdarzyć, że jeśli wyjdziemy na słońce i będziemy opalać się bezpośrednio po depilacji, to pojawią się podrażnienia. Dzięki laserowi diodowemu Vectus możemy o tego rodzaju sytuacjach zapomnieć na dobre.
  1. Dzięki depilacji laserowej Vectus na zawsze zapomnisz o konieczności golenia czy depilacji, a nawet o samych niechcianych włoskach.